ZKTeco ZK-RB1000 Vehicle Security Price in Dubai, UAE
  • Equipped with LED bar
  • Solid structure make sure high weight load
  • Raise/lower smoothly and quietly with hydraulic drive unit
Enquire on Whatsapp
SKU: ZK-RB1000 Category:
Description
Drive unit Hydraulic
Length 2,000 / 2,500 / 3,000 / 3,500 / 4,000 / 4,500 / 5,000 / 5,500 / 6,000mm
Width 1,000mm
Height 760mm
Weight ≥1t
Raising height 500mm
Raising / lowering time 3s
Weight load 1.2t
Material Medium carbon steel with anti-corrosive paint
Material thickness 16 / 20 / 25mm
Working voltage Three-phase 380V
Working temperature -35°C -75°C